Wydarzenia
2017-08-03 11:38

Żegnamy Wandę Chotomską

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wandy Chotomskiej wybitnej poetki, pisarki, autorki ponad dwustu książek, piosenek, audycji radiowych i utworów scenicznych.

Wymyśliła najpopularniejsze postaci telewizyjnych Dobranocek – Jacka i Agatkę. Z Wydawnictwem "Nasza Księgarnia" związana od swojego debiutanckiego tomu "Tere-fere" z 1958 roku. Stworzyła "Dzieci pana Astronoma", "Drzewo z czerwonym żaglem" wpisane  na międzynarodową Honorową Listę IBBY, "Pięciopsiaczki", "Pannę Kreseczkę", "Muzykę pana Chopina", "Leonka i Lwa" i wiele innych. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, co dzieje się trzydziestego lutego, dlaczego fortepiany nie lubią wakacji, po co krowie rogi na głowie, co by było, gdyby tygrysy jadły irysy, poznaliśmy hipopotama chlupobłotama, piegobłotama, wzruszającego kundla, ale i prosię z muchami w nosie czy bobry z niedoleczonym katarem…

Żegnamy Autorkę, której twórczość znamy wszyscy, niezależnie od wieku, która nas rozśmieszała, uczyła, wychowywała i na trwale zostanie w naszej pamięci.

Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Wydawnictwo "Nasza Księgarnia"