Zawsze stanę przy tobie

Zawsze stanę przy tobie


forma wydania: książka papierowa
oprawa: broszurowa

tłumacz:

Natalia Szczyrek


rok wydania: 2016
liczba stron: 272
format: 135x204 mm
przedział wiekowy: 14-100
numer ISBN: 978-83-10-13016-7
 
   
cena:
26.90
chwilowo brak towaru
Sposoby płatności ?
Koszty dostawy ?
DO LISTY ŻYCZEŃZ LISTY ŻYCZEŃ
Książka bestsellerowej autorki "Zostań, jeśli kochasz" i "Wróć, jeśli pamiętasz".

Brit jest niepokorna i czasami pakuje się w kłopoty. Mimo to nie może zrozumieć, dlaczego ojciec i macocha oddają ją do Red Rock, ośrodka terapeutycznego, gdzie rzekomo leczy się zbuntowane nastolatki. Teraz jej życie spoczywa w rękach terapeutek o niedostatecznych kwalifikacjach, twardziela Szeryfa oraz okrutnej psycholog. Nikt nie zdoła przetrwać samotnie – lecz komu zaufać w miejscu, gdzie nagradzane jest donoszenie na koleżanki? Na szczęście Brit poznaje V, Bebe, Marthę oraz Cassie – cztery dziewczyny, dzięki którym może uda jej się nie oszaleć. Razem starają się zachować zdrowy rozsądek, by życie w Red Rock nie zmieniło się w ostateczny koszmar.

Klienci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Zostań, jeśli kochasz
-30%

Szary
-50%

Wróć, jeśli pamiętasz
-30%

Z dala od zgiełku
-50%

Zobacz inne książki należące do kategorii: ,
Najnowsza recenzja:
2016-05-09
Ruczek [12]
"Zawsze stanę przy tobie" to historia przede wszystkim o rozpadzie rodziny, problemach psychicznych i radzeniu sobie z nimi z perspektywy rodziny chorej osoby, a także o niełatwej sztuce bycia nastolatką. Również jest to opowieść o tym, jak dorośli nadużywają swojej władzy oraz jak rodzice nie potrafią rozmawiać ze swoimi dziećmi i ich słuchać.

Pisarka stworzyła ciekawą główną bohaterkę, która pomimo wszystkiego, co twierdzą inni, wie, czego od życia chce - i wbrew pozorom wcale nie jest to uprzykrzanie go swojemu ojcowi i macosze. Dziewczyna nawet po trudnych przejściach życiowych zdaje się być poukładana i nie tworzy problemów, których nie ma. Tak samo jej przyjaciółki poznane w Red Rock, które są zwyczajnie "skazane" za inność bądź posiadają prawdziwe problemy, z którymi zwyczajnie same nie potrafią sobie poradzić. Nic nie zostaje przez nie niepotrzebnie rozdmuchiwane, przez co książkę czyta się z przyjemnym zaciekawieniem, bez notorycznego "przewracania oczami", co jest dość przyjemne w tego typu młodzieżówce. Lekki styl autorki sprawia, że pozycję tę czyta się szybko i bezproblemowo. Główne bohaterki to postaci wyraziste, każda z ciekawą historią do opowiedzenia. Muszę przyznać, że "Zawsze stanę przy tobie" to najlepsza książka tej autorki, z wszystkich, jakie dotychczas czytałam.

Gayle Forman po raz kolejny nie zawodzi i serwuje czytelnikom historię lekką, choć nie o takowych sprawach traktującą. Powieść ta, to mieszanka różnych emocji, w zależności od poruszanych tematów, którą z pewnością można polecić nie tylko fanom twórczości tejże pisarki, ale również miłośnikom powieści poruszających problemy rodzinne, emocjonalne, związane z dorastaniem, szukaniem swojego miejsca w życiu i samego siebie, jak i problemy natury psychicznej. Szczerze polecam wszystkim zainteresowanym. :)