Najnowsza recenzja:
2015-08-11
mzagrajek [28]
Kto powiedział, że kolorowanie jest tylko dla dorosłych, ten ma ograniczoną wyobraźnię i jest mi go autentycznie szkoda! Albo ja zaczęłam ostatnio więcej zauważać takich wydań na naszym rynku, albo jest ich istotnie więcej – bardzo dobrze. Kolorowanie to naprawdę cudowna metoda na relaks. Nawet jeśli człowiek jest przemęczony, zestresowany i zupełnie zniecierpliwiony, to polecam spróbować. Malowanie zaczyna uspokajać, wybieranie kolorów, odcieni i barwienie poszczególnych elementów sprawia, że zatracamy się w tym zupełnie, odzyskując wewnętrzną harmonię.
Książeczka zaprasza nas w swoje progi niesamowitą okładką, a zatrzymuje rozbudowanym wnętrzem. Każda strona to bogactwo linii, z których wyłaniają się piękne kwiaty, bujne rośliny, wielkie domki na drzewie, ciekawskie wiewiórki czy leniwe ślimaczki. Są to czasem naprawdę maleńkie elementy, których wygląd może wpłynąć na całą ekspozycję. Wszystko prezentuje się przepięknie – większość obrazków zmusza kolorującego do dodatkowej aktywności. Nie tylko w postaci szukania ukrytych przedmiotów, ale też w zmotywowaniu do domalowania czegoś do danego obrazka.

Autorka prezentuje nam bogactwo flory, która zachwyca na co dzień, a którą teraz możemy i my zabarwić na kolory, które tylko się nam zamarzą. Ta niewielka książeczka sprawi, że wiele dni lub/i tygodni minie Wam na kolorowaniu tych roślinek i zwierzaczków. Książeczki nie polecam dla najmłodszych, lecz dzieci tak od 12 roku życia. Będzie zbyt trudna i w ten sposób frustrująca dla mniejszych dzieci, które nie poradzą sobie z maleńkością poszczególnych części.

Johanna Basford to utalentowana artystka, której książki są już sprzedawane na całym świecie i naprawdę doceniane. Pozostałe dwie książeczki do kolorowania to „Echnanted Forest” i „Lost Ocean” – „Zaczarowany las” będzie niedługo w sprzedaży także w Polsce.