Szare śniegi Syberii
-20%

Szare śniegi Syberii

Ta książka nie została jeszcze wydana. Jeżeli włączysz ją do swojego zamówienia, zostanie ono zrealizowane dopiero po jej wydaniu czyli po 2019-02-13.

forma wydania: książka papierowa
oprawa: broszurowa

tłumacze:

Joanna Bogunia

,

Dawid Juraszek


rok wydania: 2019
liczba stron: 336
format: 135x204 mm
przedział wiekowy: 14-100
numer ISBN: 978-83-10-13154-6
 
cena:
34.90 zł
27.90
Książkę będzie można zamawiać od 2019-01-30
Sposoby płatności ?
Koszty dostawy ?
DO LISTY ŻYCZEŃZ LISTY ŻYCZEŃ
Rok 1941, Litwa. Oficerowie NKWD wywlekają rodzinę Liny z domu i wsadzają do pociągu. Celem wielotygodniowej wyczerpującej podróży w wagonach bydlęcych okaże się obóz pracy na Syberii. Tutaj każdy dzień będzie walką o życie, a zapłatą za nadludzki wysiłek niewielka kromka chleba...
Nadzieję mogą dać tylko miłość i... sztuka. Wrażliwa dziewczyna, dokumentując życie obozowe, w rysunkach ukrywa wskazówki, które mają ułatwić ojcu odnalezienie bliskich.

"Szare śniegi Syberii" to poruszająca opowieść o bólu, cierpieniu, strachu, ale także o miłości, nadziei i zachowaniu godności nawet w skrajnie nieludzkich warunkach.

Bohaterką tej powieści równie dobrze mogłaby być polska nastolatka, która mieszkała przed 1939 rokiem w którymś ze wschodnich polskich województw. Polskie dzieci spotkały takie same dramatyczne przeżycia co Linę i jej brata Jonasa: łomotanie o świcie do drzwi, nerwowe pakowanie, straszne warunki transportu, a później praca ponad siły.
dr Jan Jerzy Milewski, fragment posłowia

"Szare śniegi Syberii" to historia, na którą czekaliśmy bardzo długo.
Richard Peck, laureat Newbery Award


Książka uhonorowana następującymi nagrodami:
Wyróżnienie Mały Dong 2012.
Zobacz inne książki należące do kategorii: