Najnowsza recenzja:
2015-04-17
yllla [34]
"Samochodowy blok rysunkowy" zawiera 32 zróżnicowane zadania dla maluchów. Na kartach bloku dzieci będą ćwiczyć kolorowanie, rysowanie po linii, rysowanie wg instrukcji, szlaczki oraz łączenie punktów. Blok zawiera również zadania polegające na wyszukiwaniu konkretnych rzeczy i porównywaniu obrazków w celu odnalezienia różnic (tu przydałyby się kolorowe rysunki, zawierające jeszcze więcej różnic). Nie brakuje w nim również bardziej twórczych zabaw takich jak np. wymyślanie i rysowanie bohatera książki, którą czyta auto.
Zadania w samochodowym bloku są zróżnicowane pod względem trudności. Nie mogę powiedzieć, że każdy 3 latek poradzi sobie z rysowaniem po liniach czy kolorowaniem, bo wiadomo w tym wieku różnie to bywa, jednak myślę, że dla dziecka w tym wieku blok można już kupić. Każdy rodzic wie, z czym jego dziecko sobie radzi, więc poszczególne zadania może wprowadzić w odpowiednim momencie. Dzieci starsze z pewnością poradzą sobie ze wszystkimi zadaniami.
Kartki w bloku są grube i połączone ze sobą klejem, dzięki czemu możemy je wyrywać. Umożliwia to wybieranie zadań, odpowiednich dla naszego dziecka w danym momencie, czy też ich laminowanie, w celu wielokrotnego wykorzystywania. Zadania są umieszczane tylko po jednej stronie, umożliwia to ich wykonywanie również bez wyrywania kartek i zachowanie książeczki w całości. Ostatnia strona bloku jest jednocześnie podkładką, dzięki której możemy zadania zabrać ze sobą choćby na plażę by tam je rozwiązywać.
Wspomniałam wcześniej, że zadania pojawiają się tylko z jednej strony kartek. Na ich odwrocie znajdują się natomiast ciekawostki o pojazdach oraz dużo wolnego miejsca, które można zagospodarować wg własnego uznania lub pozostawić czyste - jak kto woli.
Patrząc na jej umiejętności mojej 3letniej córki, myślę, że blok w pełni wykorzystać będą mogły dopiero dzieci 4-letnie, ale jest to granica bardzo umown