Pucio umie opowiadać

Pucio umie opowiadać


forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda

ilustrator:

Joanna Kłos


rok wydania: 2019
liczba stron: 40
format: 205 x 250 mm
przedział wiekowy: 0-6
numer ISBN: 978-83-10-13518-6
 
   
cena:
39.90
chwilowo brak towaru
Sposoby płatności ?
Koszty dostawy ?
DO LISTY ŻYCZEŃZ LISTY ŻYCZEŃ
Książka dostępna również jako:książka papierowa
twarda
40.00 zł
Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. 

Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się nowego członka rodziny. 
Pod każdą dużą ilustracją znajdują się dodatkowe obrazki mobilizujące do opisywania przeżyć bohaterów własnymi słowami, a także pytania skłaniające do rozmowy z rodzicem na temat szczególnie interesujący każdego malucha: własne przyjście na świat. 
Opowiadanie wymaga m.in. rozumienia związków przyczynowo-skutkowych i relacji czasowych. Możemy dzieciom pomóc, zadając pytania typu: "Co się wydarzyło na początku?", "Co potem zrobił Pucio?", " Dlaczego?" oraz używając zwrotów: "najpierw", "później", "na koniec". Przede wszystkim jednak pozwólmy swoim pociechom na samodzielność w opowiadaniu, zadawaniu pytań i wyjaśnianiu napotkanych w książce sytuacji.


Klienci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Co robi Pucio?

Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Kolorowe morze. Co tu nie pasuje?
-70%

Kolorowy las. Co tu nie pasuje?
-70%

Zobacz pozostałe książki wydane w serii:
Pucio umie opowiadać

Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania

Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków

Zobacz inne książki należące do kategorii: ,
Literkowa książka

321 intrygujących faktów o zwierzętach

Pucio mówi dobranoc

Rety! Ktoś nowy na placu budowy!

Najnowsza recenzja:
2019-11-06
migle [25]
Mały chłopczyk Pucio ma siostrę Misie. Chłopczyk wie, że niebawem rodzice mu podarują więcej rodzeństwa. Autorzy książki trafnie spisali wszystkie ceremonie, jakie mają miejsce, gdy na świat ma przyjść nowy człowiek. Mama ma wielki brzuch, ma też często wilczy apetyt, niestety czasami bywa tak, że ulubiona potrawa mamy nie znika z talerza, tak to już jest, gdy się jest w ciąży. Do wielkiego brzuszka mamy można mówić, mieszka tam malutki człowiek, który wszystko słyszy. Gdy rodzi się dzidziuś, dzieci wraz z ciocią szykują mile powitanie. Gdy mama wraca do domu z maleństwem, nic już nie jest jak dawniej. Nowe dziecko ma mamę tylko dla siebie. Książka to najlepsza lektura dla całej rodzinki, która oczekuje nowego członka rodziny. Rzec można, że ta książka to dobry instruktaż dla dzieci, który uświadomi starszym dzieciom, czego można się spodziewać, gdy w domu pojawi się noworodek. Książka PUCIO UMIE OPOWIADAĆ, jest idealną pozycją dla dzieci umiejących już dobrze władać językiem. Ten tytuł to kolejny krok naprzód, wszak wiemy jak trudną sztuką, jest umiejętność opowiadania. Dzięki dobrze zaprojektowanej książce, z którą dzieci popracują oraz w delikatnej komitywie z rodzicami, nauka nowej umiejętności opowiadania to kwestia czasu i dużo dobrej zabawy.
...pokaż pozostałe recenzje