Podróż dookoła świata. Północ–południe. Wschód–zachód

Podróż dookoła świata. Północ–południe. Wschód–zachód


forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda

ilustrator:

Nikola Kucharska


rok wydania: 2016
liczba stron: 28
format: 235 x 325 mm
przedział wiekowy: 6-10
numer ISBN: 978-83-10-12984-0
 
   
cena:
39.90
chwilowo brak towaru
Sposoby płatności ?
Koszty dostawy ?
DO LISTY ŻYCZEŃZ LISTY ŻYCZEŃ
Niezwykła opowieść o dwóch podróżach dookoła świata, z których jedną poznaje się w pionie, a drugą w poziomie… Dzięki formie harmonijki książkę można oglądać strona za stroną, ale przede wszystkim, do czego zachęcamy, rozłożyć na podłodze i śledzić krok po kroku przygody głównych bohaterów.
W pierwszą podróż – z północy na południe – zabierze nas rodzina prawdziwych globtroterów. Niestraszne im niebezpieczeństwo, odludne i dzikie miejsca. Będą musieli współpracować, żeby przetrwać swą ryzykowną eskapadę.
W drugą podróż – ze wschodu na zachód – wyrusza sympatyczna rodzinka chcąca odwiedzić najpopularniejsze turystyczne atrakcje świata! Niestety czasem trudno będzie pogodzić oczekiwania poszczególnych osób wobec wyprawy…

Humor, przygoda, ciekawostki… Do tego wiele zagadek, a wszystko na szczegółowo rozrysowanej mapie świata. Takiej książki jeszcze nie było!

Klienci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Opowiem ci, mamo, co robią koty

Grzyby
-80%

Mity greckie dla dzieci w obrazkach
-60%

Absolutnie fantastyczne labirynty
-30%

Zobacz inne książki należące do kategorii:
Pucio mówi dzień dobry

Pucio mówi dobranoc

Rety! Ktoś nowy na placu budowy!

Tak wiele rzeczy. So Many Things

Najnowsza recenzja:
2016-09-06
yllla [34]
"Podróż dookoła świata. Północ - południe. Wschód - zachód." to książka o wyjątkowej formie i treści. Zawiera ona opis dwóch wypraw dookoła świata. Uczestnikami pierwszej podróży, z północy na południe, jest rodzina Białych. Tata Arek, mama Ania, ich syn Marcel oraz papuga Werter, po wielu latach przygotowań wyruszają w drogę, by zdobywać szczyty, przemierzać oceany i zwiedzać najciekawsze miejsca na ziemi. Nie straszne są im niebezpieczeństwa i wszelkie niewygody. Dzień po dniu realizują oni cel swej podróży, by w końcu po roku dotrzeć do domu.

Natomiast rodzina Zielińskich - tata Marek, mama Ewa, dziadek Ernest, Karol i Mania - swoją podróż dookoła świata wygrała na loterii. Zielińscy postanowili odwiedzić najpopularniejsze atrakcje turystyczne, kierując się ze wschodu na zachód. Tak jak postanowili, to i uczynili. Zwiedzali i kupowali pamiątki, opalali się na plaży, wszystko uwieczniali na zdjęciach, a świat przemierzali najchętniej samolotem. Ich podróż również trwała rok i zapewniła im wiele wspomnień.

Towarzysząc Białym i Zielińskim w ich podróżach czytelnik zmierzy się z wieloma hasłami geograficzno-przyrodniczymi. Na każdej stronie pojawiają się zwierzęta i rośliny odpowiednie dla zwiedzanej krainy oraz gatunki wymarłe. Jeziora, morza, oceany, góry ich szczyty zajmują każdy milimetr kolejnych stron. Co i rusz pojawiają się osoby sławne, historyczne, podróżnicy i odkrywcy, postacie z legend i książek. Wspomniane zostały również różne wydarzenia, zjawiska (np. dziura ozonowa) i surowce charakterystyczne dla danego regionu (np. stal damasceńska z Damaszku). A wszystko okraszone zostało humorem i doprawione ciekawostkami.

Książka ta ma wyjątkową formę, ale o tym przeczytajcie już u mnie na blogu, tam też zresztą zobaczycie wiele zdjęć książki, zapraszam

http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2016/08/podroz-dookoa-swiata-ponoc-poudnie.html
...pokaż pozostałe recenzje