WNK
Załóż kontoZałóż konto Twój koszykTwój koszyk
Zaloguj się
Zapomniałem hasła

Szukaj

Małgorzata Musierowicz

1945

Małgorzata Musierowicz
pisarka oraz ilustratorka, zadebiutowała powieścią Małomówny i rodzina (1975). Pisuje zarówno dla młodzieży (cykl powieściowy Jeżycjada), jak i dla dzieci (Czerwony helikopter, Ble-ble, Kluczyk, Światełko). Do jej najpopularniejszych krótkich utworów należą te wydane przez Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia" w serii "Poczytaj mi, mamo", m.in. Co mam, Boję się…, Bijacz, Rybka, Hihopter, Kredki. Małgorzata Musierowicz napisała także książki kucharskie dla dzieci Łasuch literacki oraz Całuski pani Darling i trzy tomy Frywolitek – felietonów pierwotnie drukowanych w "Tygodniku Powszechnym". Charakterystyczne są dla niej: rozpoznawalne, nieszablonowe poczucie humoru, optymizm i wyraziste kreacje bohaterów – zwłaszcza tych najmłodszych, by wspomnieć Aurelię Jedwabińską z Opium w rosole i Dziecka piątku (znaną też jako Genowefa Pompke, Lompke, Bombke…). Za swoją twórczość autorka była wielokrotnie nagradzana – m.in. Orderem Uśmiechu (1994). Czytelników zapraszamy na jej stronę internetową: www.musierowicz.com.pl.