PUCIO - NOWOŚCI!
PUCIO MASKOTKA
PUCIO MASKOTKA
PUCIO CO SŁYCHAĆ?
PUCIO CO SŁYCHAĆ?
PUCIO UMIE OPOWIADAĆ
PUCIO UMIE OPOWIADAĆ
Idą święta

Zobacz prezentowe inspiracje

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę!

PUCIO


Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy! Seria o Puciu została stworzona przez Martę Galewską-Kustrę, dr n. hum. logopedę, pedagog dziecięcą i pedagog twórczości, by w naturalny sposób wspomagać rozwój mowy u dzieci na różnych etapach rozwoju.

Tematyka przystępnych w formie książek obejmuje między innymi: wyrazy dźwiękonaśladowcze i pierwsze słowa, podstawowe rzeczowniki i czasowniki oraz łączenie wyrazów, zabawy z artykulacją (czyli umiejętnością właściwego wymawiania głosek), budowanie zdań oraz ćwiczenia umiejętności opowiadania.

Gry i puzzle, choć na pozór bazujące na prostych zadaniach, wymagają skupienia uwagi na ilustracji, rozwijają spostrzegawczość i mowę, ale przede wszystkim pobudzają do myślenia. Szczegółowe informacje na temat rozwijanych umiejętności znajdziecie w opisach poszczególnych tytułów.

Współautorką serii jest Joanna Kłos, której przepiękne ilustracje sprawiają, że od serii o Puciu trudno się oderwać!

 

 

Matka Pucia opowiada o serii

POLECAMY RÓWNIEŻ!

PUCIO. DOMINO
PUCIO. DOMINO
PUCIO. GDZIE TO POŁOŻYĆ?
PUCIO. GDZIE TO POŁOŻYĆ?
PUCIO. ZABAWY GESTEM I DŹWIĘKIEM
PUCIO. ZABAWY GESTEM I DŹWIĘKIEM<

 

Zobacz wszystkie produkty z PUCIEM

DO POBRANIA

Zapraszamy do pobierania i korzystania z naszych scenariuszy zajęć, zabaw i kolorowanek. To idealne wsparcie pracy z dziećmi, materiały rozwijają wyobraźnię, kształtują umiejętności pracy w grupie, doskonalą małą motorykę i sprawność ogólnoruchową dzieci. A przede wszystkim oznaczają doskonałą zabawę z ulubionymi bohaterami!

 

PDF/926KB
Kolorowanki

PDF/1.1MB
Znajdź różnicę

PDF/608KB
Scenariusz zajęć

PDF/621KB
Scenariusz zajęć