PUCIO - NOWOŚCI!
PUCIO W MIEŚCIE
PUCIO UMIE OPOWIADAĆ
PUCIO MASKOTKA
PUCIO MASKOTKA
PUCIO CO SŁYCHAĆ?
PUCIO CO SŁYCHAĆ?

POLECAMY RÓWNIEŻ!

PUCIO. DOMINO
PUCIO. DOMINO
PUCIO. GDZIE TO POŁOŻYĆ?
PUCIO. GDZIE TO POŁOŻYĆ?
PUCIO. ZABAWY GESTEM I DŹWIĘKIEM
PUCIO. ZABAWY GESTEM I DŹWIĘKIEM<

 

Zobacz wszystkie produkty z PUCIEM

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę!

PUCIO


Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy! Seria o Puciu została stworzona przez Martę Galewską-Kustrę, dr n. hum. logopedę, pedagog dziecięcą i pedagog twórczości, by w naturalny sposób wspomagać rozwój mowy u dzieci na różnych etapach rozwoju.

Tematyka przystępnych w formie książek obejmuje między innymi: wyrazy dźwiękonaśladowcze i pierwsze słowa, podstawowe rzeczowniki i czasowniki oraz łączenie wyrazów, zabawy z artykulacją (czyli umiejętnością właściwego wymawiania głosek), budowanie zdań oraz ćwiczenia umiejętności opowiadania.

Gry i puzzle, choć na pozór bazujące na prostych zadaniach, wymagają skupienia uwagi na ilustracji, rozwijają spostrzegawczość i mowę, ale przede wszystkim pobudzają do myślenia. Szczegółowe informacje na temat rozwijanych umiejętności znajdziecie w opisach poszczególnych tytułów.

Współautorką serii jest Joanna Kłos, której przepiękne ilustracje sprawiają, że od serii o Puciu trudno się oderwać!

 

 

Matka Pucia opowiada o serii

DO POBRANIA

Zapraszamy do pobierania i korzystania z naszych scenariuszy zajęć, zabaw i kolorowanek. To idealne wsparcie pracy z dziećmi, materiały rozwijają wyobraźnię, kształtują umiejętności pracy w grupie, doskonalą małą motorykę i sprawność ogólnoruchową dzieci. A przede wszystkim oznaczają doskonałą zabawę z ulubionymi bohaterami!

 

PDF/926KB
Kolorowanki

PDF/1.1MB
Znajdź różnicę

PDF/608KB
Scenariusz zajęć

PDF/621KB
Scenariusz zajęć