Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych

Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych


forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda

ilustrator:

Asia Gwis


rok wydania: 2018
liczba stron: 96
format: 280 x 340 mm
przedział wiekowy: 6-14
numer ISBN: 978-83-10-13257-4
 
     
cena:
59.90
chwilowo brak towaru
Sposoby płatności ?
Koszty dostawy ?
DO LISTY ŻYCZEŃZ LISTY ŻYCZEŃ
Według starożytnych Rzymian wszystko zaczyna się ab ovo, czyli "od jajka": z wielkiego jaja powstała Ziemia, a ze skorupy Niebo. Życie na Ziemi też powstaje z jajek, tyle że mniejszych. Jaja rozpoczynały wszystkie rzymskie uczty, dziś królują na wielkanocnych stołach… Warto więc przyjrzeć się im bliżej: porównać jaja ptaków, gadów (także tych prehistorycznych), płazów, ryb, owadów i nawet ssaków. Sprawdzić zastosowanie jaj w kuchni, nauce, architekturze i wzornictwie, obejrzeć inspirowane nimi dzieła sztuki. A także poznać ludzi, którzy wolą trzymać się od nich z daleka…
Ta książka to prawdziwy literacki kogel-mogel, w którym w doskonałych proporcjach zmieszane są zjawiskowe ilustracje oraz tekst pełen fascynujących ciekawostek.

Książka nominowana do następujących nagród:
Nominacja w konkursie „Najpiękniejsze Książki Roku 2018”
Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek
Klienci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Najwyższa góra, najgłębszy ocean. Obrazkowe kompendium cudów natury
-70%

Rafa koralowa
-70%

Kolorowy las. Co tu nie pasuje?
-70%

Kolorowe morze. Co tu nie pasuje?
-70%

Zobacz inne książki należące do kategorii: ,
Pucio mówi dzień dobry

Pucio mówi dobranoc

Rety! Ktoś nowy na placu budowy!

Tak wiele rzeczy. So Many Things

Najnowsza recenzja:
2018-03-26
psychologicoach [22]
Zachwyt i zaciekawienie – to moje pierwsze skojarzenia z książką Grzyby – podobnie było tym razem z Jajkiem. Wysoko postawiona poprzeczka spowodowała również, że ciekawość podskoczyła do granic możliwości. Kontynuacja zachwycającego wydania o grzybach – tym razem wybór padł na jajko.
Podobno wszystko od jajka się zaczęło. Temat w okresie wiosny i świat Wielkanocnych bardzo aktualny. Książka niezwykła – pod względem treści, tematyki czy wydania i graficznej oprawy.
Książka dostarcza wielu ciekawych informacji: z czego zbudowane jest jajko kurze, jak wyglądają jajka innych zwierząt (także tych prehistorycznych), zastosowania kulinarne jajka w kuchni, jajka w sztuce czy architekturze. Gdzie i kiedy oraz po co malowano jajko? Czy jajka możemy znaleźć na ulicach miasta?
Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych to prawie 100 stron informacji o jajku – ogromna porcja faktów, ciekawostek i wspaniała zabawa w odrywanie ciekawostek na temat jajka!


Książka zachwyca niecodzienną oprawą graficzną. Kolorowe kartki wypełniają liczne ilustracje i ciekawe postacie ze świata w stylu vintage. Również różnorodny styl i wielkość czcionki daleka jest od klasyki czy nudny. Bardzo ciekawa pozycja dla dzieci i młodzieży. Nauka i zabawa w odkrywanie kolejnych faktów o jajku!

Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych poleca się na Wielkanoc i nie tylko!