Najnowsza recenzja:
2018-03-26
psychologicoach [22]
Zachwyt i zaciekawienie – to moje pierwsze skojarzenia z książką Grzyby – podobnie było tym razem z Jajkiem. Wysoko postawiona poprzeczka spowodowała również, że ciekawość podskoczyła do granic możliwości. Kontynuacja zachwycającego wydania o grzybach – tym razem wybór padł na jajko.
Podobno wszystko od jajka się zaczęło. Temat w okresie wiosny i świat Wielkanocnych bardzo aktualny. Książka niezwykła – pod względem treści, tematyki czy wydania i graficznej oprawy.
Książka dostarcza wielu ciekawych informacji: z czego zbudowane jest jajko kurze, jak wyglądają jajka innych zwierząt (także tych prehistorycznych), zastosowania kulinarne jajka w kuchni, jajka w sztuce czy architekturze. Gdzie i kiedy oraz po co malowano jajko? Czy jajka możemy znaleźć na ulicach miasta?
Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych to prawie 100 stron informacji o jajku – ogromna porcja faktów, ciekawostek i wspaniała zabawa w odrywanie ciekawostek na temat jajka!


Książka zachwyca niecodzienną oprawą graficzną. Kolorowe kartki wypełniają liczne ilustracje i ciekawe postacie ze świata w stylu vintage. Również różnorodny styl i wielkość czcionki daleka jest od klasyki czy nudny. Bardzo ciekawa pozycja dla dzieci i młodzieży. Nauka i zabawa w odkrywanie kolejnych faktów o jajku!

Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych poleca się na Wielkanoc i nie tylko!