WNK
Załóż kontoZałóż konto Twój koszykTwój koszyk
Zaloguj się
Zapomniałem hasła

Szukaj

Beata Ostrowicka

Beata Ostrowicka
autorka książek dla dzieci i młodzieży. Ukończyła Wydział Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Debiutowała w 1995 roku powieścią "Niezwykłe wakacje". Od razu zdobyła uznanie krytyki i czytelników. Współpracowała z pismami dla dzieci – "Miś" i "Świerszczyk". Wydała ponad dwadzieścia książek. Była doceniana licznymi nagrodami i wyróżnieniami (m.in. "Ale ja tak chcę!" zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY; "Świat do góry nogami" otrzymał w 2004 roku wyróżnienie Międzynarodowej Sekcji IBBY i został wpisany na Honorową Listę Andersena). Wiele jej książek poleca Fundacja ABC, prowadząca akcję "Cała Polska czyta dzieciom". W 2000 odbyła się premiera jej sztuki, napisanej na podstawie "Strychowych opowieści". Niektóre książki zostały przetłumaczone na języki obce.
Utwory Beaty Ostrowickiej zwracają uwagę żywą akcją, ciekawą intrygą i humorem. Zawierają elementy powieści historycznej, baśni i powieści fantastycznej, wzbogacone są także o wątek sensacyjny i przygodowy. Pisze zarówno dla starszej młodzieży, jak i dzieci młodszych. Bez względu na wiek swoich odbiorców porusza problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni. Mieszka w Krakowie z mężem i dwoma synami.

Oferta spotkań autorskich:


Autorka na spotkaniach opowiada o procesie powstawania książki, pokazuje materiały z drukarni, przedstawia problemy zawarte w książkach i cały czas stara się, żeby spotkanie nie przebiegało w formie sztywnego monologu – zachęca najmłodszych do rozmowy.

Więcej szczegółów w zakładce Dla szkół i bibliotek
Tego twórcy:
Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych
Elementarz. Moje pierwsze czytanki