Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci

Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci


forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda

ilustrator:

Joanna Kłos


rok wydania: 2014
liczba stron: 128
format: 165x215 mm
przedział wiekowy: 0-6
numer ISBN: 978-83-10-12738-9
 
 
cena:
29.90 zł
chwilowo brak towaru
Sposoby płatności ?
Książka dostępna również jako:książka papierowa
twarda
31.00 zł
Ten zbiór zabawnych wierszyków, którym towarzyszą zachwycające i pełne humoru ilustracje, to książka wyjątkowa. Jej wspólne czytanie może być świetną zabawą dla dzieci i rodziców. To doskonała pomoc w pracy z dziećmi mającymi problemy logopedyczne. Nie straszy trudnymi do wymówienia łamańcami językowymi, bo rymowanki są dostosowane do wieku dziecka. Sprawdzi się jako materiał do ćwiczenia mowy, bo jest nie tylko profesjonalnie przygotowany, lecz także niezwykle atrakcyjny dla małych czytelników.
To również świetna propozycja dla dzieci, które nie mają kłopotu z mową, ale są w wieku, kiedy wymowa się rozwija. Książka w ciekawy sposób pomaga ten rozwój wesprzeć.

Dodatkową wartością są fachowe informacje, dzięki którym rodzice mogą ustalić, czy ich dziecko powinno już daną głoskę wymawiać, i co zrobić, jeśli jej nie wymawia.

"O tym co potrafi mała mucha, czyli … logopedia na wesoło", dr. nauk hum. Marta Galewska-KustraCały artykuł można przeczytać w piśmie Przedszkolne ABC, www.przedszkolneabc.pl


Recenzje:
2017-02-14
ejotek [54]
Niniejsza książeczka jest zbiorem zabawnych wierszyków, dzięki którym nie tylko nasze dzieci, ale i my sami, nie będziemy się nudzić.
Ja dostrzegam tu same plusy: duża czcionka sprzyjająca samodzielnemu czytaniu, rymowane wierszyki, ciekawa tematyka - o czekoladzie, dżemie, zwierzętach, myciu czy braku obuwia, która często śmieszy i jest bardzo bliska dziecku, kolorowe i humorystyczne ilustracje odzwierciedlające tekst, uwagi dla rodziców zamieszczone przy każdym wierszyku, sugerują na co należy zwrócić uwagę podczas wymawiania danych głosek przez malucha, książeczka doskonała dla dzieci z trudnościami w wymowie, ale również dla poprawnie mówiących jako nauka czytania.

"Wierszyki ćwiczące języki..." to naprawdę wyjątkowa i pomocna publikacja. Wspiera rozwój mowy, naukę samodzielnego czytania, podpowiada rodzicom z czym mają problemy ich pociechy i radzi czy konieczna jest porada logopedy. A oprócz walorów czysto naukowych, pozwala doskonale spędzić czas z dzieckiem podczas pozwania kolejnych rymowanek z zabawnymi ilustracjami. Wyśmienicie się bawiłyśmy!

całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2017/01/marta-galewska-kustra-elzbieta-i-witold.html
2015-01-26
oisaj [24]
Młodszy długo nie mówił, jakoś mu się chyba nie chciało, albo nie miał potrzeby. Nauczył babcię wykonywania poleceń wydawanych gestami, a mamusia z tatusiem grzecznie na to przystali. W pewnym momencie wylądowaliśmy u logopedy, bo jemu nadal się nie chciało, a potrzeby były już na tyle duże, że nie dało się tego pokazać rękami. Logopeda go „uruchomiła” i teraz gada jak najęty, jeszcze nie wszystko mu wychodzi, mamy czasem kłopoty z R. Aby poprawić w domu jakość słowa mówionego zabraliśmy się za Wierszyki ćwiczące języki i frajda była naprawdę duża.
Książka podzielona jest na trzy części, dla 4-latków, dla 5-latków i dla tych którzy są przekonani, że poradzą sobie z każdym językowym wyzwaniem. Wierszyki są zabawne, a maluch przy zabawie nabiera coraz większej wprawy w mówieniu. Nam zdarzały się potknięcia w części dla czterolatków i dla pięciolatków, ostatnią na razie sobie odpuściliśmy. Z racji tego, że to zabawa, to nie nuży, a nie próbujemy na siłę, więc jak na razie jest świetnie. No i wiemy nad czym pracować i o co dopytać przedszkolnego logopedę.

Dużą zaletą jest też przygotowanie merytoryczne twórców, Elżbieta i Witold Sajkowscy mają na swoim koncie kilkanaście książek edukacyjnych, a współautorem jest pani Marta Galewska-Kustra, logopeda i pedagog dziecięcy. Przy większości tekstów, pojawiają się krótkie informacje logopedyczne na co należy zwracać uwagę kiedy czytamy czy bawimy się z dzieckiem.

Polecam zdecydowanie,
2015-01-26
Katarzyna Hoffmann [2]
Sięgając po tę książkę spodziewałam się istnych łamańców językowych i w gruncie rzeczy cieszę się, że koniec końców ich nie odnalazłam. Z perspektywy dorosłego zaprezentowane wierszyki są proste, jednak dla dziecka, które dopiero uczy się wymowy konkretnych głosek, będą one wyzwaniem na odpowiednim poziomie. Dzięki takiemu spojrzeniu na problem pozycja jest idealna do pracy z najmłodszymi i wyróżnia się na tle pozostałych – trudniejszych, ale skierowanych do starszego odbiorcy. Tekst podzielony jest na trzy części: tę dla czterolatków, dla dzieci powyżej pięciu lat oraz „dla chojraków” – ta ostatnia zawiera w sobie kompilację tego, czego dziecko mogło się nauczyć podczas poprzednich ćwiczeń.

Książkę wyróżniają dwie rzeczy, które wspaniale przyciągają uwagę dzieci: wydanie oraz forma zadań. Jak nietrudno się domyślić, są to wierszyki – krótsze bądź dłuższe rytmiczne formy rymowane, które bardzo łatwo wbijają się w pamięć. Po kilku repetach mamy w domu dziecko zapętlone na paru zdaniach, których powtarzanie kształtuje jego wymowę – wspaniale! Ponadto od czasu do czasu pojawiają się wskazówki dla rodziców, dzięki którym od razu wiadomo na co warto zwrócić uwagę i co powinno się u dziecka korygować. Co się zaś tyczy samego wydania – cała książka jest opatrzona przyjemnymi dla oka, kolorowymi rysunkami, które są związane z treścią wierszyków i mogą być świetną bazą do rozpoczęcia rozmowy z dzieckiem. W tym ostatnim wspierają nas z resztą wszechobecne pytania, pododawane na stronach z rysunkami.
2015-01-26
yllla [34]
Wierszyki ćwiczące języki przeznaczone są dla dzieci w wieku 4 - 7 lat. Podzielone zostały na trzy części: dla czterolatków, dla dzieci od pięciu lat i dla chojraków. Wierszyki zawarte w każdej z tych części, uwzględniają etap rozwoju dziecka w danym wieku. I tak: czterolatki powtarzając wierszyki będą ćwiczyć takie sylaby jak p, pi, b, bi, f, fi, w, wi, starsze dzieci przejdą do sz, rz, cz, szcz i innch dwuznaków. Rymowanki dla chojraków natomiast zawierają już wszystkie trudne głoski.

"Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne" to książka nie tylko dla dzieci z już stwierdzonym problemem wymowy. Autorzy zawarli w niej informacje i wskazówki, których celem jest uświadomienie rodziców, na co powinni zwrócić uwagę i kiedy powinni skonsultować się z logopedą.

Rymowanki zawarte w tej książce są wesołe, rytmiczne, dość proste do zapamiętania i jednocześnie wzbogacające słownictwo dziecka. Ilustracje Joanny Kłos świetnie je oddają i tworzą okazję do powtórzenia ćwiczonych wyrazów. Na stronach pojawiają się również luźno rzucone sylaby, które można z dzieckiem powtórzyć oraz pytania dotyczące wiersza, czy też znaczenia trudniejszego słowa, pomagające w zrozumieniu tekstu.

Całą recenzję wraz ze zdjęciami książki możecie zobaczyć na moim blogu. Zapraszam
http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2015/01/wierszyki-cwiczace-jezyki-czyli.html