Recenzje:
2016-11-15
IwonaC [176]
Uzupełnieniem dla książki Opowiem ci mamo, co robią statki jest blok rysunkowy Statki. Podobnie jak w przypadku innych wydań, czeka tu na maluchy wiele interesujących zadań rozwijających wyobraźnię, kreatywne myślenie, ale i motorykę małą. Z tyłu każdej kartki z bloku umieszczone zostały także interesujące fakty dotyczące różnych statków. W bloku jest także gra planszowa związana z piratami i poszukiwaniem skarbów, doskonały pomysł na jesienne wieczory.
http://www.czytajac.pl/2016/10/robia-statki/
2016-11-15
yllla [34]
"Statki. Blok rysunkowy" zawiera w sobie sporo różnorodnych zadań, do wykonania których potrzebne będą ołówek, kredki, nożyczki, a nawet klej. Znajdziecie w nim zadania polegające na kolorowaniu (takie zwykłe kolorowanki i kolorowanie według kodu), rysowaniu (po śladzie, czy też wg instrukcji) dorysowywaniu, łączeniu kropek, szukaniu różnic, czy też konkretnych rzeczy na rysunku. "Statki. Blok rysunkowy" zawiera również ciekawą grę Wilki Morskie, zaszyfrowaną wiadomość, puzzle, które trzeba własnoręcznie przygotować, szlaczki morskie, części statku, które po wycięciu należy ułożyć i przykleić oraz zadanie, do którego potrzebne jest lusterko.

Po drugiej stronie kartek z zadaniami, znajduje się dużo miejsca, które można wykorzystać na własne rysunki oraz całkiem sporo informacji na temat statków. A wśród nich: opisy różnych rodzajów statków, wiadomości o odkrywcach, o sprzętach stosowanych w żegludze, opis tego jak czas wolny spędzają marynarze i jak wygląda ich doba. Wspomniano również o wrakach na dnie, listach w butelce, potworach morskich, latarniach morskich i wielu innych sprawach.

"Statki. Blok rysunkowy" jak sama nazwa wskazuje ma formę bloku, z którego kartki można wyrywać. Wspomniane kartki są dość grube, a na ich końcu znajduje się sztywna podkładka, ułatwiająca rozwiązywanie zadań w warunkach nieidealnych.
Zadania w książce "Statki. Blok rysunkowy" rozwijają głównie sprawność manualną dziecka. Nie ma wśród nich zadań z liczeniem, czy też zadań wspomagających pisanie i czytanie. Jednak jak w tytule napisano, jest to blok rysunkowy i na rysowaniu właśnie się skupia. Polecam, ze względu na ciekawe i różnorodne zadanie oraz wygodną formę.
Zapraszam na bloga, tam znajdziecie sporo zdjęć
http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2016/10/statki-blok-rysunkowy-recenzja-nasza.html