Rok w mieście

Rok w mieście


forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda

ilustrator:

Katarzyna Bogucka


rok wydania: 2015
liczba stron: 28
format: 231 x 310 mm
przedział wiekowy: 0-10
numer ISBN: 978-83-10-12805-8
 
 
cena:
44.90 zł
chwilowo brak towaru
Sposoby płatności ?
Dzień dobry, nazywam się Malina. Bardzo lubię nasze miasto. Mieszkam tu od urodzenia. Mojej mamy często nie ma w domu, bo spełnia się zawodowo. Tata też ciężko pracuje. Uwielbiam długie spacery po lesie albo nad rzeką z naszymi psami: mopsiczką Kredką i terierem Mazakiem. Bardzo kocham babcię Krysię i dziadka Kazika. Babcia prowadzi na rynku cukiernię z najlepszymi ciastkami. W naszym mieście dużo się dzieje… Musicie nas odwiedzić! Zapraszam.

"Rok w mieście" zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam szczegółowo rozrysowany kadr miasta z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów i interaktywną zabawę.

"Rok w mieście" można oglądać godzinami. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę.


Recenzje:
2018-08-21
Renkaboska [2]
Spośród całej serii najtrudniejsza. Ilustracje mało przystępne dla dorosłego oka, a co dopiero mówić o dziecku. Tak jak pozostałe książki genialnie prowokują do śledzenia losów konkretnych bohaterów, tak tutaj trudno ich od siebie odróżnić i odnaleźć. Doceniam kunszt ilustratorski, ale grupa docelowa to raczej nie dzieci
2015-06-12
mamuchaidzidziol [9]

Wiesław w styczniu leczy dzieci

Angelika do nich leci

Andrzej łowi w maju ryby

Może pójdzie też na grzyby

Latem Romek na rowerze,

Magda małe ciuszki pierze

Cały rok w mieście tętni życie

Nie wierzycie? Zobaczycie!
Tego wierszyka nie znajdziecie w tej książce, za to z powodzeniem możecie stworzyć miliony innych historii o mieszkańcach całkiem sporego miasta. Nowa książka Katarzyny Boguckiej "Rok w mieście" jest jedyna w swoim rodzaju. Mimo iż na rynku jest już wiele historii "obrazkowych" ta na pewno wciągnie was na dłuższy czas.

Dzięki tej książce możecie poznać losy wielu mieszkańców. Zobaczycie co robią przez cały rok, o różnych porach dnia. Na pierwszej stronie spotykamy wszystkich bohaterów i dowiadujemy się kim są. Na każdej następnej rozkładówce znajdziemy piękne ilustracje Katarzyny Boguckiej przedstawiające całe miasto, miesiąc po miesiącu.

Ta książka to wspaniała zabawa dla całej rodziny. Ćwiczy spostrzegawczość, rozwija wyobraźnię, pokazuje dzieciom jak zmienia się świat w okół nas w ciągu całego roku. Pozwala na łatwe wytłumaczenie dzieciom tego jak mija czas i sprawia, że tak abstrakcyjne dla nich pojęcie staje się łatwe do przyswojenia.

Choć jest to według mnie książka dla dzieci powyżej 3 lat to na pewno i mniejsze dzieci przyciągnie feeria kolorów i ogrom kształtów przepięknie przedstawionych na każdej stronie.