Recenzje:
2019-11-06
migle [17]
Mały chłopczyk Pucio ma siostrę Misie. Chłopczyk wie, że niebawem rodzice mu podarują więcej rodzeństwa. Autorzy książki trafnie spisali wszystkie ceremonie, jakie mają miejsce, gdy na świat ma przyjść nowy człowiek. Mama ma wielki brzuch, ma też często wilczy apetyt, niestety czasami bywa tak, że ulubiona potrawa mamy nie znika z talerza, tak to już jest, gdy się jest w ciąży. Do wielkiego brzuszka mamy można mówić, mieszka tam malutki człowiek, który wszystko słyszy. Gdy rodzi się dzidziuś, dzieci wraz z ciocią szykują mile powitanie. Gdy mama wraca do domu z maleństwem, nic już nie jest jak dawniej. Nowe dziecko ma mamę tylko dla siebie. Książka to najlepsza lektura dla całej rodzinki, która oczekuje nowego członka rodziny. Rzec można, że ta książka to dobry instruktaż dla dzieci, który uświadomi starszym dzieciom, czego można się spodziewać, gdy w domu pojawi się noworodek. Książka PUCIO UMIE OPOWIADAĆ, jest idealną pozycją dla dzieci umiejących już dobrze władać językiem. Ten tytuł to kolejny krok naprzód, wszak wiemy jak trudną sztuką, jest umiejętność opowiadania. Dzięki dobrze zaprojektowanej książce, z którą dzieci popracują oraz w delikatnej komitywie z rodzicami, nauka nowej umiejętności opowiadania to kwestia czasu i dużo dobrej zabawy.
2019-10-23
Kawazliterami [4]
Moja (jako mamy) ulubiona część z cyklu.

Poza oczywistą nauką opowiadania, której uczy się dziecko (obrazki to bardzo dobry pomysł, mój 4-latek świetnie sobie radzi z opowiedzeniem całej książki), mamy mnóstwo tematów do dyskusji i wyjaśnień.
Akurat czeka nas sytuacja jak u Pucia - pojawienie się rodzeństwa. Dzięki książce dyskutujemy zarówno o karmieniu piersią, o pomocy przy dzidziusiu i o czasie dla starszaka, którego siłą rzeczy będzie mniej.

To nie jest przesłodzona historyjka. To fajne, rzeczowe i realne podejście do nowej sytuacji, dostosowane dla 4-6 latków. I przy okazji idealna okazja do powspominania czasów niemowlęcych starszaka :)

Uwielbiamy i polecamy!