Najnowsza recenzja:
2013-02-07
jasmin79 [1]
„Podróż do Miasta Świateł. Róża z Wolskich” to historia dwóch kobiet. Niby żyjących w innych epokach, niby całkiem różnych a jednak coś je ze sobą łączy.
Akcja książki podobnie jak w „Cukierni pod Amorem” toczy się w dwóch epokach. Losy bohaterek przeplatają się w poszczególnych rozdziałach.

.
„Podróż do Miasta Świateł. Róża z Wolskich” To niesamowita opowieść. Chociaż z początku trochę mnie denerwowała. Męczyło mnie zbyt dużo opisów, francuskich nazw i określeń.
Autorka w książce tej w niezwykle skrupulatny sposób opisała Paryż. Ulice, miejsca, postacie historyczne. Wydawać by się mogło, że Paryż jest jednym z głównych bohaterów tej książki.
W „Podróży do Miasta Świateł. Róża z Wolskich” niezwykle fascynowała mnie historia dziewiętnastowiecznej Róży. Niezwykle niezależnej, nieprzejmującej się konwenansami, robiącej to, na co ma ochotę. Wręcz czasem wzbudzająca zniesmaczenie, zgorszenie, oburzenie. We fragmentach dotyczących Róży książka była sprośna, z pieprzykiem. Poznajemy w nich świat metres, kurtyzan, utrzymanek. Ale także arystokracji, artystów, wyższych sfer, ale także ludzi z najniższej warstwy społecznej.
To książka o pięknych miejscach, o ciekawych ludziach i ich fascynujących historiach. Nieodłącznym tłem powieści jest sztuka malarska oraz moda.
Książka ta mnie pochłonęła. Polecam ją zdecydowanie wszystkim niezależnie od płci i wieku. A ja już nie mogę doczekać się kolejnego tomu.
...pokaż pozostałe recenzje