Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza

Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza


forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda


rok wydania: 2010
liczba stron: 280
format: 165x215 mm
przedział wiekowy: 0-10
numer ISBN: 978-83-10-11914-8
 
 
cena:
49.90
chwilowo brak towaru
Sposoby płatności ?
Koszty dostawy ?
DO LISTY ŻYCZEŃZ LISTY ŻYCZEŃ
Książka dostępna również jako:książka papierowa
twarda
39.90 zł
Śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia daktyli. Jeż Kolczatek znajdujący dom na zimę w berberysie. Kłopoty ze snem kota Filemona. Niebieska dziewczynka wykradająca się nocą z obrazka... Te obrazy nigdy nie opuściły naszej wyobraźni. Z okazji dziewięćdziesięciolecia "Naszej Księgarni" postanowiliśmy zebrać w kilku tomach najpiękniejsze książeczki, które przez lata ukazywały się w serii "Poczytaj mi, mamo". Publikujemy je w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom naszych wielkich pisarzy znów, jak kiedyś, towarzyszyły prace wybitnych plastyków.

W "Poczytaj mi, mamo. Księdze pierwszej" otwieramy drzwi do pełnego magii i nostalgii królestwa naszego dzieciństwa.

W tym tomie znajdziecie następujące poczytajki:
  • "Daktyle"
  • "Noc kota Filemona" 
  • "Niebieska dziewczynka"
  • "Kolczatek" 
  • "Wilczy apetyt"
  • "Chcę mieć przyjaciela"
  • "Cień pradziadka" 
  • "Przygoda na balkonie"
  • "Agnieszka opowiada bajkę" 
  • "Zaczarowana fontanna"


Klienci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Poczytaj mi, mamo. Księga czwarta
-30%

Poczytaj mi, mamo. Księga szósta
-30%

Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Wiersze
-20%

Poczytaj mi, mamo. Księga trzecia
-30%

Zobacz pozostałe książki wydane w serii:
Zobacz inne książki należące do kategorii:
Najnowsza recenzja:
2012-08-23
BBKZ [11]
Któż z nas nie pamięta bajek z cyklu "Poczytaj mi, mamo"? Niejeden z nas kolekcjonował małe książeczki i z wielkim sentymentem do nich powracał. Cóż się z nimi stało potem? W moim przypadku zebrane egzemplarze przepadły podczas przeprowadzki, później zapomniane, bo przecież "jestem dorosła".

Jednak gdy nadszedł czas założenia rodziny i w moim życiu pojawiło się dziecko, pamięć o tych bajkach powróciła. Ale skąd teraz je wziąć? Po przejrzeniu aukcji internetowych i odwiedzeniu znajomych mi antykwariatów stwierdziłam ze smutkiem, iż cykl "Poczytaj mi, mamo" to towar niemal deficytowy.

Wielka radość nastała, kiedy na stronie internetowej Naszej Księgarni zobaczyłam w zapowiedziach "Księgę pierwszą". Nie dość, że powraca fabuła znanych nam z dzieciństwa opowiastek, to jeszcze firma postanowiła wydać je w niezmienionej formie. I faktycznie: choć wielkość książki jest inna, okładka twarda, to na stronach znajdują się idealnie odzworowane stronice dawnych wydań cyklu. Powróciły wspomnienia. Aż łezka się w oku zakręciła.

Wydawnictwo udostępniło możliwość "zaklepania" sobie swojego egzemplarza jeszcze przed premierą. Czym prędzej to zrobiłam i postanowiłam cierpliwie czekać na 10go listopada. Niemal natychmiast po otrzymaniu paczki z książką zabrałam się za czytanie, a zaciekawiona córeczka porzuciła zabawki i dołączyła do mnie prosząc, bym i jej poczytała na głos.

Mam ogromną nadzieję, że wydawca w niedalekiej przyszłości wypuści na rynek kolejne części zbioru "Poczytaj mi, mamo", by ostatecznie wznowić wszystkie znane nam z dzieciństwa bajki tego cyklu.