Najnowsza recenzja:
2015-04-17
Radosław Hućko [4]
Jako że ten zbiór opowiadań jest dla mnie dopiero pierwszym spotkaniem z książkami "Poczytaj mi mamo", chciałbym wyrazić moje zafascynowanie i entuzjazm względem tego projektu. Dla młodych pasjonatów literatury styczność z tak różnorodnymi historiami, różniącymi się od tych, które czytają zazwyczaj, będzie niezapomnianą przygodą, a dorośli czytający te opowiadania swoim pociechom przeniosą się w dawne czasy, co, jak wszyscy wiedzą, sprawi im niewypowiedzianą radość.

Pomysł na zebranie wszystkich tych historii w ich pierwotnej formie jest niesamowicie trafiony i skazany na sukces. Moim największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście okładki starych wydań. Naprawdę wspaniale jest przeglądać ilustracje pierwszych wydań najpopularniejszych bajek dla dzieci. Może nie odczuwam tego tak mocno jak należy, ale jestem pewien, że dorośli skaczą z radości widząc książki ich dzieciństwa zebrane w jednym miejscu.

Zadbano oczywiście o to, żeby w księdze piątej znalazły się bajki, które zarówno sprawią młodszemu czytelnikowi multum radości i czegoś go nauczą. Czytane historie, które szkraby obserwują z zapartym tchem niosą ze sobą wiele przeżyć. Radość, fascynację, smutek. A wszystko to zwieńczone morałem, którego ciężko nie zauważyć. Myślę, że młodsi czytelnicy z łatwością odkryją ich sens, a wiele z nich z pewnością te nauki weźmie sobie do serca. To jest chyba najwspanialsze w tych opowiadaniach.
...pokaż pozostałe recenzje