Recenzje:
2016-06-13
IwonaC [176]
Miasto labiryntów to kolejna propozycja od Wydawnictwa Nasza Księgarnia, która zachwyci małych i dużych. Jest to książeczka, która umili czas wszystkim miłośnikom logicznych łamigłówek.
Już na pierwszej stronie Miasta labiryntów wita nas Jarek – burmistrz miasteczka. Prosi czytelnika o pomoc w rozwiązywaniu różnych kłopotów. A to wody ktoś nie zakręcił, w innej części miasta wysypały się śmieci… W kinie można wygrać bilety, jeśli tylko przejdzie się przez robotowy labirynt. Cała książeczka tworzy spójną historię wędrówki po niezwykłym mieście, jakim jest Miasto Labiryntów.

Książeczka jet niezwykle kolorowa i zabawna. Labirynty mają różne formy i stopień zaawansowania, chociaż większość z nich jest raczej dla dzieci ok. 5 roku życia i starszych.

Jest to dobra rozrywka na dni, kiedy za oknem panuje szaruga, a nam już brakuje pomysłów na inne zabawy. Wtedy wystarczy otworzyć tę książkę i przenieść się do magicznego miasta pełnego zakręconych labiryntów i sympatycznych mieszkańców potrzebujących naszej pomocy.
2016-05-31
yllla [34]
Jak spojrzałam na książkę "Miasto labiryntów", to pomyślałam, że to zwyczajna książka, ze zwyczajnymi labiryntami. Zastanawiałam się tylko nad poziomem ich trudności. Tymczasem już pierwsza strona okazała się zaskoczeniem.

Oto wita nas czytelników Jarek, burmistrz miasta i zaprasza do zwiedzania oraz do pomocy. Jego miasto bowiem jest nadzwyczajne. Zwierzęta w nim mieszkające mówią ludzkim głosem, pory roku zmieniają się wtedy kiedy chcą, a wszędzie, dosłownie wszędzie, znajdują się labirynty. Rozsypane śmieci, rury, listy na poczcie, wzorek na skórze grubej żyrafy Emmy, a nawet parówki ukradzione przez Łatka, wszystko układa się w labirynty.

Burmistrz Jarek oprowadza nas po tym niesamowitym mieście, przedstawia jego mieszkańców oraz problemy z jakimi się borykają. My czytelnicy natomiast możemy pomóc, bo patrząc z naszej perspektywy, łatwiej jest trafić do celu np. dotrzeć do wyłącznika pola magnetycznego kosmitów, uniemożliwiając im tym samym zabranie fragmentu miasta do przeprowadzenia eksperymentów.

"Miasto labiryntów" to książka, której zawartość zainteresuje i zajmie dzieci na dłuższy czas. Poziom trudności labiryntów jest różnorodny. Niektóre przechodzi się bez problemu, nad innymi trzeba się trochę pogłowić, a czasem wydaje się wręcz, że z labiryntu nie ma wyjścia - tymczasem okazuje się, że nie wszystko co nam się zaworem wydaje, jest nim faktycznie ;) “Miasto labiryntów” to książka przy której świetnie będzie się bawiło nie tylko dziecko, ale również jego rodzice.

"Miasto labiryntów" zawiera pewną historię, którą przeczytać muszą młodszym dzieciom rodzice. Jednak przy każdym labiryncie narysowana jest wskazówka, dzięki, której dziecko może poszukać wyjścia z labiryntu nie czekając na przeczytanie opisu przez dorosłego. Jest to dobre rozwiązanie, bo wiadomo jak czasem bywa z rodzicami ;)

Zdjęcia książki zobaczyć można na moim blogu,