Recenzje:
2018-03-26
IwonaC [176]

Kodowanie dla dzieci to przewodnik, dzięki któremu najmłodsi poznają sekrety kodowania. Książka przeprowadza nas przez podstawy wiedzy dotyczącej komputera i programowania. Wyjaśnia najważniejsze zagadnienia teoretyczne, tak aby każde dziecko mogło je zrozumieć. Na kolejnych stronach podane już są konkretne informacje dotyczące programu Scratch. Następny krok to język Python. Na końcu dowiemy się co nieco na temat hakerów, ale i „białych” kapeluszy. W tekście jest też wiele ostrzeżeń dotyczących bezpiecznego korzystania z komputera i internetu, co jest bardzo ważne, szczególnie gdy z tych dóbr współczesnego świata korzystają dzieci, które dopiero poznają to środowisko.
http://www.czytajac.pl/2018/03/2598/
2018-03-05
otymze [29]
Kolejna pozycja o kodowaniu dla dzieci dostępna na rynku nie rozczarowuje. Cieszy jej cena (w porównaniu do innych tytułów o tej tematyce) i broszurowa, zeszytowa oprawa - książka jest lekka, łatwo ją rozginać - zaglądać do niej podczas ćwiczeń.
Ciekawy, współczesny projekt graficzny niestety na niektórych rozkładówkach bywa nieczytelny - przynajmniej dla ośmiolatki, która korzystała z książki. Na plus są za to ramki z pojęciami związanymi z komputerami/programowaniem.
2018-02-22
psychologicoach [22]
Bogato ilustrowana książka dla „początkujących programistów”. Krok po kroku prowadzi 5-10 latka po procesie programowania w jezyku Scratch oraz Python.

Poradnik tłumaczy czym jest programowanie oraz wyjaśnia wiele z pojęć specjalistycznych z obszaru programowania np. kod, kodowanie, kompilowanie, błąd składni, interpretowanie, algorytm.


Poradnik jest bardzo kolorowy i na pewno zachęci malucha, który myśli o bycia programistą do pierwszych prób pracy z komputerem. Dziecko przetestuje podstawowe działania i sprawdzi czy ma ochotę na dużo więcej.