Najnowsza recenzja:
2015-01-26
ROptymista [4]
Na samym początku tej recenzji chciałbym dać upust mojemu zadowoleni i radości z powodu stworzenia tegoż zbioru bajek. Wśród młodych ludzi znajomość klasyki z każdym rokiem maleje. Już teraz jest ona znikoma, więc strach pomyśleć, co to będzie za lat kilka, bądź kilkanaście. W zbiorze stykamy się z popularnymi bajkami. niektóre są łatwe w odbiorze, a inne kryją w swojej treści aluzje, nad którymi warto się zastanowić. Wprowadzenie tych trudniejszych i dłuższych bajek oczywiście jest pomysłem godnym pochwały, bo warto zaciekawić młodych czytelników również taką formą bajek.

"Klasycy dzieciom" to książka, którą najmłodsi czytelnicy powinni znać chociażby z racji wielu mądrych myśli i zasad jakimi powinniśmy się w swoim życiu kierować. Zdecydowana część utworów jakie spotykamy w zbiorze mają na celu zaciekawienie czytelnika (niekoniecznie tylko tego młodszego), a także jego edukowanie. Wiadomo, że najlepiej zapamiętujemy to, co ciekawe, dlatego też przeczytanie tej książki wniesie w życie młodych czytelników wiele nowych wartości. Rzecz jasna, jeśli sami tego zapragną.

"Klasycy dzieciom" to zbiór niesamowitych bajek, które pobudzą wyobraźnie zarówno młodszego czytelnika, jak i tego starszego. Jest to zbiór najciekawszych, najmądrzejszych i łatwych w odbiorze bajek, które jednocześnie cieszą i uczą. Nawet jeżeli posiadacie już na swoich półkach inne wydania utworów, któregoś z autorów, musicie sprawić sobie i waszym pociechom tę właśnie książkę. Tak pięknego wydania nie znajdziecie nigdzie indziej,a treść przecież wciąż jest ta sama. Gorąco zachęcam was do zapoznania się z tym zbiorem.