Autorzy Naszej Księgarni
Joanna Jagiełło

Joanna Jagiełło

(1974)
absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała jako dziennikarka, nauczycielka oraz redaktorka podręczników do języka angielskiego. Jest autorką wielu książek dla dzieci, dla dorosłych, a przede wszystkim dla młodzieży. Jej powieści zdobywały nagrody i wyróżnienia w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren (Zielone martensy, Tam, gdzie zawracają bociany, Urodziny) i były nominowane do tytułu Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY (Kawa z kardamonem, Zielone martensy). Za Jak ziarnka piasku pisarka otrzymała nagrodę Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. W wolnym czasie lubi grać na gitarze, śpiewać, malować, czytać, a także spędzać czas z rodziną – szczególnie z malutką wnuczką Różą. Mieszka w Warszawie. 

Oferta spotkań autorskich:

Autorka prowadzi spotkania z młodzieżą (głównie gimnazjalną) oraz dziećmi, połączone z warsztatami literackimi; zarówno ogólne, jak i bardziej specyficzne, np. dla młodych dziennikarzy.
Bierze również udział w spotkaniach dla dorosłych, na których opowiada o tworzeniu książki Taki wstyd, o procesie wydawniczym i zawodzie pisarza. Na spotkaniach może także opowiedzieć o historii gatunku powieści kryminalnej oraz specyfice różnych jej rodzajów.


Więcej szczegółów w zakładce DLA BIBLIOTEK
Książki tego pisarza: