Autorzy Naszej Księgarni
Joanna Jagiełło

Joanna Jagiełło

(1974)
ukończyła wydział anglistyki na UW. Współpracowała z czasopismami "Perspektywy" oraz "Cogito" jako dziennikarka i autorka materiałów do nauki języka angielskiego. Uczyła na wydziale anglistyki oraz w liceach i gimnazjach. Przez wiele lat pracowała jako redaktorka podręczników do języka angielskiego. Jest autorką powieści dla młodzieży (m.in. "Kawa z kardamonem", czy nagrodzone w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren "Zielone martensy"). Pisze również książki dla młodszych dzieci ("Oko w oko z diplodokiem") oraz dla dorosłych ("Taki wstyd"), a także wiersze. Oprócz pisania lubi grać na gitarze, śpiewać i malować. Ma dwie córki. Mieszka w Warszawie.

Oferta spotkań autorskich:

Autorka prowadzi spotkania z młodzieżą (głównie gimnazjalną) oraz dziećmi, połączone z warsztatami literackimi; zarówno ogólne, jak i bardziej specyficzne, np. dla młodych dziennikarzy.
Bierze również udział w spotkaniach dla dorosłych, na których opowiada o tworzeniu książki Taki wstyd, o procesie wydawniczym i zawodzie pisarza. Na spotkaniach może także opowiedzieć o historii gatunku powieści kryminalnej oraz specyfice różnych jej rodzajów.


Więcej szczegółów w zakładce DLA BIBLIOTEK
Książki tego pisarza: