Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie

Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie


forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda


rok wydania: 2020
liczba stron: 176
format: 195 x 254 mm
przedział wiekowy: 6-14
numer ISBN: 978-83-10-13608-4
 
 
cena:
44.90 zł
chwilowo brak towaru
Sposoby płatności ?

Nowe, rozszerzone wydanie książki o tradycjach bożonarodzeniowych i noworocznych.

Czy można wyobrazić sobie zimę bez Bożego Narodzenia, pełnego zapachów, smaków i niezapomnianych tradycji? Nie! Ale czy rzeczywiście wszystkie je znacie i czy są takie same na całym świecie? Przekonajcie się! Znajdziecie tu odpowiedzi na takie pytania jak: dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia? Dlaczego organizuje się bożonarodzeniowe jarmarki? Czy wszystkie dzieci dostają prezenty tego samego dnia? Dlaczego ubieramy choinkę? Kto wymyślił pierwsze szklane bombki? Dlaczego buduje się bożonarodzeniowe szopki? Poza tym przeczytacie tu również o świątecznych roślinach, pierwszej gwiazdce, a nawet o Ebenezerze Scrooge’u i Dziadku do Orzechów. Nowe wydanie zostało uzupełnione między innymi o teksty najbardziej znanych kolęd, a także rozdziały o Chanuce, bożonarodzeniowych hitach filmowych i muzycznych, niezwykłym przemarszu z pochodniami, koncercie noworocznym i chińskim Nowym Roku!

Lektura obowiązkowa na długie zimowe wieczory – nie tylko pod choinką!


Recenzje:
2020-12-11
Sikamikanico [8]
Kto choć raz robił dla dziecka kalendarz adwentowy. .. abo pracę do szkoły dotyczącą Świąt... albo ma dociekliwe dziecko. Słowem, chyba każdy rodzic potrzebuje takiej książki.

Konkret. Krótko i na temat. A tematów masa. Od 12 dań, przez słomiane kozły (bo to o Świętach na całym świecie) po... Kevina. A tak, Kevin też jest, bo najnowsze wydanie zostało uzupełnione m.in. o popkulturowe hity na okres zimowego świętowania.

Dla mnie i mojego syna to na razie książka, którą czytamy wyrywkowo przy okazji zadań z kalendarza adwentowego. I to super opcja dla mojego 5 latka, bo teksty są dość krótkie, napisane zrozumiałym językiem i opatrzone przyjemnymi ilustracjami, które nie przytłaczają. Dziś na przykład czytaliśmy o 12 daniach. Jakie, skąd ta liczba i z jakich składników powinny być.

Ważne jest to, że książka nie pisze tylko o chrześcijańskich obrzędach. Są różne wierzenia i tradycje. A i te chrześcijańskie - jeśli wywodzą się ze słowiańskich - jest to napisane. Nie ma mydlenia oczu ani jednostronnej narracji.

Mnie się bardzo podoba i uważam że jest ogromnie pomocna i wartościowa