Autorzy Naszej Księgarni
Ewa Skarżyńska

Ewa Skarżyńska

(1946)
pisarka, poetka; przez wiele lat współpracowała ze "Świerszczykiem" i z "Misiem". Jej książki były tłumaczone na języki słowacki i angielski oraz na alfabet Braille’a,
a krótsze utwory do dziś są przedrukowywane w licznych antologiach i podręcznikach. Na podstawie jednego z nich łódzki Se-ma-for zrealizował film rysunkowy O królu Gburze i deszczowej chmurze. Autorka prowadziła parafialny teatr dziecięco-młodzieżowy, scholę, a już w szkole podstawowej wyreżyserowała spektakl Królowa Śniegu według własnego pomysłu. Jej zainteresowania skupiają się wokół wartości rodzinnych, humanitarnych, jak również tematyki religijnej.
Do najbardziej znanych książek Ewy Skarżyńskiej należą: Babcia na hulajnodze, Toti, Kubuśka, Wampusia, Serafin, Zielony księżyc dla osiołka, O polskich świętych dzieciom, O wielkich Polakach dzieciom oraz Co się w niebie święci, czyli skąd się biorą święci. Za Agentów podniebnego wywiadu otrzymała nominację do nagrody Edukacja XXI (2006), a za Święty Jacku z pierogami, czyli jak rozmawiać ze świętymi – wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS (2013).
Książki tego pisarza: