Dziennik cwaniaczka. Zrób to sam!

Dziennik cwaniaczka. Zrób to sam!


forma wydania: książka papierowa
oprawa: broszurowa

tłumacz:

Joanna Wajs


rok wydania: 2013
liczba stron: 224
format: 140x202 mm
przedział wiekowy: 6-14
numer ISBN: 978-83-10-12333-6
 
   
cena:
24.90
chwilowo brak towaru
Sposoby płatności ?
Koszty dostawy ?
DO LISTY ŻYCZEŃZ LISTY ŻYCZEŃ
Nie każdy może opisywać swoje życie tak błyskotliwie jak Greg Heffley, ale… powinien przynajmniej spróbować! Teraz wszystkie światła na ciebie: po raz pierwszy to ty będziesz autorem, ilustratorem i głównym bohaterem. W tej interaktywnej książce jest mnóstwo miejsca na twoje własne komiksy i historyjki. Odpowiedz na żenujące pytania Fregleya ("Czy zdarzyło ci się schować jedzenie w pępku, żeby mieć przekąskę na później?"), rozwiąż idiotyczny test na inteligencję Rodricka i dowiedz się, jaki był najgorszy koszmar senny Gregory’ego! (Uwaga – jest naprawdę przerażający!).

Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek "Dziennik cwaniaczka", numeru jeden na liście bestsellerów "New York Timesa". W 2009 roku czasopismo "Time" umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata.

Klienci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście

Dziennik cwaniaczka. Trzeci do pary

Dziennik cwaniaczka. Przykra prawda

Dziennik cwaniaczka. Stara bieda

Zobacz pozostałe książki wydane w serii:
Dziennik cwaniaczka. Szczyt wszystkiego

Dziennik Rowleya. Zapiski chłopca o złotym sercu

Dziennik cwaniaczka. Jak po lodzie

Dziennik cwaniaczka. No to lecimy

Zobacz inne książki należące do kategorii: ,
Dziennik cwaniaczka. Totalna demolka

117-piętrowy domek na drzewie

Nie bój się! Wielka księga strachu (nie tylko) dla cykorków

Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Najnowsza recenzja:
2013-11-21
jezyna122 [6]
Głównym bohaterem serii jest Greg Heffley, nastolatek chodzący do gimnazjum. Swoje codzienne przeżycia, pomysły jak i przemyślenia zapisuje w formie dziennika. Jego zapiski są świetnie ilustrowane, rysunki przypominają trochę komiks z racji wielu śmiesznych dymków nad nimi. Cwaniaczek ma wiele pomysłów, które zwalają z nóg czytelnika, lub powodują jego ataki śmiechu.
„Zrób to sam” to część serii, gdzie młodzi czytelnicy mogą się wykazać swoja pomysłowością i kreatywnością . Jest to zeszyt w którym można wykonywać różne prace. Niektóre mają bezpośredni związek z treścią poprzednich tomów serii, inne są zupełnie z nimi nie związane. I tak na przykład mamy tu różne testy z podchwytliwymi pytaniami (czy kiedykolwiek zostałeś wyrzucony z domu przez rodziców twojego przyjaciela lub czy komuś zmieniałeś pieluchę, czy próbowałeś zrobić balona z rodzynek zamiast gumy do żucia ?).
Akurat ten tom serii ogromnie mi się podoba. Pozwala aby młody czytelnik tworzył swoje arcydzieła, ćwiczył się nie tylko w rysowaniu ale także w pisaniu tekstów. Zdecydowanie pobudza wyobraźnię. Na pewno ten dzienniczek zmusza do pewnego wysiłku (czego akurat młodzi niekoniecznie lubią) ale robi to w sposób nienachalny, poddaje pomysły, więc cała reszta zależy od zapału młodego użytkownika. Bardzo podoba mi się tutaj wielka różnorodność rzeczy, które można wykonać począwszy od zbudowania swojej kapsuły czasu, po stworzenie własnego drzewa genealogicznego, co już na pewno wymaga sporo pracy.
Świetna jest szata graficzna, która zachęca do czytania nawet opornych.
Jest to zdecydowanie bardzo dobra interaktywna książka, która powinna spodobać się nie tylko męskiej części młodych czytelników. Pośród wielu tego typu publikacji na rynku, ta zdecydowanie przebija pomysłowością autora w doborze różnorodnych poleceń do wykonania.