Recenzje:
2015-06-12
gizanka [4]
"Chodzi o to czy wiesz co to zwierzęta" to książka, która zaskakuje z każdą kolejną stroną. Już pierwsze strony wciągają nas w świat zwierząt pełen niespodzianek.

Wita nas labirynt dróg krętych, które muszą pokonać ulubione zwierzęta malucha. Potem robi się coraz ciekawiej. Czarno-białe, rysowane zadania na spostrzegawczość autorstwa Agnieszki Antoniewicza potrafią wciągnąć dziecko na dobre. Czy znajdziesz 7 kotów i 4 psy, które ukryły się w ogrodzie? Może znajdziesz koguta w ogródku warzywnym albo jaszczurkę na półce sklepu?

Moja 2 latka przepadła i zakochała się w tej książce bez pamięci.
http://www.rodzinkazinnegoswiata.pl/2015/04/czy-wiesz-co-to-zwierzeta.html
2014-04-28
osiaj [2]
Adresatami Chodzi o to czy wiesz co to są maluchy poznające świat. Marcin Brykczyński znany nam z Opowiem ci mamo co robią mrówki napisał sympatyczne wierszyki-zagadki, dzięki którym dzieci przy odrobinie zabawy poznają zwierzęta i ich zachowania. Dla każdej zwierzęcej pary, która pojawia się w zagadce powstał także zabawny wiersz opisujący zachowanie odgadniętych bohaterów. Aby uprzyjemnić czytanie i dostarczyć jeszcze więcej frajdy każdy zestaw zagadka plus wierszyk od kolejnego oddziela rysunek, na którym należy odszukać ukryte zwierzaki.

Książeczka wydana jest bardzo solidnie, grube, lakierowane kartonowe kartki, zabawne wiersze Marcina Brykczyńskiego i prześliczne, bajecznie kolorowe ilustracje Agnieszki Antoniewicz zapewnią małym czytelnikom naprawdę sporo przyjemności. Będzie i czytanie i zgadywanie i szukanie, czyli sporo zabawy.

Niestety książeczka ma jedną wadę. Wiem, że wydanie czegoś co przetrwa w rękach trzylatka dłużej niż dwa dni jest wyzwaniem. Zdaję sobie sprawę, że coś co jest tak wykonane i przygotowane edytorsko na naprawdę wysokim poziomie, jak ma to miejsce w przypadku tego wydawnictwa Naszej Księgarni, nie może być tanie. Niemniej jednak 40 zł to całkiem spora kwota jak na książeczkę dla dzieci.
Jeśli jednak macie malucha w domu i traficie tylko na jakąś promocję kupujcie bez zastanowienia, bo naprawdę warto!