Autorzy Naszej Księgarni
Agnieszka Tyszka

Agnieszka Tyszka

Agnieszka Tyszka – urodzona w 1968 r. w Toruniu, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Z zamiłowania pisarka i ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Róże w garażu". Jej utwory dla młodszych czytelników to m.in.: "Świat się roi od Marianów", "Bajkowe lulanki", "Bajkowy rok", "O czym marzy czarownica", "Koronkowe historie", "Zosia z ulicy Kociej". Jej utwory dla młodzieży to m. in.: "M jak dżeM", "Kawa dla kota", "Miłość bez konserwantów", "Wyciskacz do łez", "Kredens pod Grunwaldem", "Siostry Pancerne i pies".

www.agnieszkatyszka.com

Oferta spotkań autorskich:

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie, na którym nie zabraknie ciekawostek na temat całej kociej serii, informacji o autorce, jej warsztacie pracy oraz pomysłach na nowe książki. Będziemy rozmawiać także o tym, dlaczego warto czytać, co w czytaniu jest najpiękniejsze, a co dla niektórych bywa najtrudniejsze. Autorka odpowie na wszystkie pytania, rozda autografy i podpisze książki.
W części warsztatowej zamienimy się w prawdziwych twórców! W kilkuosobowych grupach, z materiałów dostarczonych przez autorkę, zależnie od możliwości czasowych:
  • stworzymy makietę ulicy Kociej i okolic;
  • narysujemy plan "Mojej ukochanej okolicy";
  • przygotujemy miniscenariusze i odegramy scenki z Kociej 5;
  • wykonamy kukiełki naszych ulubionych bohaterów z Kociej 5 i zrobimy małe przedstawienie;
  • wymyślimy własne ZAKLEŃSTWA i wypróbujemy, jak działają.
Więcej szczegółów w zakładce DLA BIBLIOTEK
Książki tego pisarza: