Ilustratorzy Naszej Księgarni
Agata Raczyńska

Agata Raczyńska

(1977)
Agata Raczyńska (ur. 1977 w Warszawie) – ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży, autorka komiksów i animacji, zaliczana do kręgu twórców polskiego netartu (projekt agatka.art.pl). Mieszka i pracuje pomiędzy Chile, Meksykiem i Polską.
Od wielu lat związana z meksykańskim wydawnictwem Televisa, zwłaszcza ich młodzieżowym dwutygodnikiem "Tú", w którym jako dyżurna rysowniczka regularnie publikuje swoje ilustracje i komiksy. Meksykańskim odbiorcom znana jest też jako autorka ilustracji do Dulce Amargo, książki powstałej we współpracy z Dulce Marią, słynną członkinią zespołu RBD.
W Polsce współpracuje z wydawnictwami Nasza Księgarnia (Zosia z ulicy Kociej, Ratunku, marzenia!), Bona (Niewidzialny Tonino), MAC Edukacja oraz WSiP. Jej rysunki ukazały się również w piśmie "Gaga", Antologii polskiego komiksu internetowego, animowanym wideoklipie do albumu Noviki Polskie leniwe, a od niedawna również na dodatkach do dziecięcych sypialni z nowej kolekcji ColorStories.
Na scenie chilijskiej związana jest z kolektywem artystycznym Casagrande, współpracuje przy realizacji projektów z pogranicza poezji i sztuki publicznej.
W roku 2013 planuje wydanie dwóch książek autorskich: ilustrowanych bajek Ezopa (wyd. Amanuta, Chile) oraz własnej powieści graficznej, opartej na autorskim blogu graficznym Minicomic  (wyd. Periférica, Hiszpania).
Jej prace były prezentowane na wystawach Natarcie netartu (Galeria Zachęta 2003), Ilustracja PL2010 (Sinfonia Varsovia 2010) i Ánimaexperimenta (Mavi, Santiago 2011).

Reprezentuje ją agencja Prospect Agency: www.prospectagency.com/agata-raczynska.html


portfolio online:  www.behance.net/agataraczynska
minicomic: www.agataraczynska.blogspot.com
Książki tego ilustratora: