Sklepik z Niespodzianką. Bogusia

Sklepik z Niespodzianką. Bogusia


forma wydania: książka papierowa
oprawa: broszura ze skrzydełkami

rok wydania: 2011
liczba stron: 320
format: 135x204 mm
przedział wiekowy: 18-100
numer ISBN: 978-83-10-12025-0
 
 
cena:
31.90
chwilowo brak towaru
Sposoby płatności ?
Koszty dostawy ?
DO LISTY ŻYCZEŃZ LISTY ŻYCZEŃ
Książka dostępna również jako:książka papierowa
wydanie kieszonkowe
7.00 zł
Najnowsza powieść bestsellerowej autorki!

Nie wiem, dlaczego mój wybór padł na to miasteczko. Może spowodowała to sympatyczna nazwa – Pogodna – miejscowości między Kołobrzegiem a Koszalinem, przez którą dziwnym trafem przejeżdżałam? A kto nie chciałby mieszkać w Pogodnej? Może mały, zadbany ryneczek, otoczony przedwojennymi kamieniczkami, a może czarny kot na parapecie okna jednej z nich, okna, w którym widniała odręcznie napisana tabliczka "Do wynajęcia – wiadomość w spożywczym" – sprawiły, że zaparkowałam wynajętego golfa pod kamieniczką, trzasnęłam dziarsko drzwiami i udałam się do wskazanego sklepu dopytać o warunki najmu.
Tego dnia zaczęła się moja wielka przygoda, choć oczywiście nie miałam o tym wtedy pojęcia.


Bogusia otwiera w małej nadmorskiej miejscowości sklepik z różnościami - aniołki, akwarelki, porcelanowe figurki zapełnią półki, a oprócz tego dla przyjaciół i gości na stolikach staną talerzyki z domowymi wypiekami i filiżanki z gorącą czekoladą - oto marzenie Bogusi. Sklepik z Niespodzianką i jego urocza właściciela przyciągają najciekawsze osobistości Pogodnej: piękną i humorzastą tap madl - Konstancję, energiczną femme fatale - Adelę, zagubioną panią weterynarz - Lidkę, dobrą duszę miasteczka – Stasię... Wkrótce tworzy się krąg kobiet, które smakując na pięterku sernik królewski i aromatyczny napój, dzielą się smutkami i radościami życia. Oprócz barwnych losów mieszkańców Pogodnej autorka gwarantuje wzruszenia, emocje, miłość i nienawiść. Poszukiwanie własnej drogi i własnego miejsca w życiu. Problemy zwyczajne i niezwyczajne. Małe radości i smutki. I oczywiście dużo, dużo słodkości.Klienci, którzy kupili tę książkę, kupili również:
Cukiernia Pod Amorem. Hryciowie
-50%

Niebieskie migdały
-50%

Niebieskie nitki
-40%

Ucieczka znad rozlewiska
-50%

Zobacz pozostałe książki wydane w serii:
Zobacz inne książki należące do kategorii: ,
Najnowsza recenzja:
2012-06-28
Kinkaa [1]
„Sklepik z niespodzianką. Bogusia.” To dla mnie szczególna książka. Jest to moja pierwsza przeczytana powieść autorstwa Katarzyny Michalak, która teraz jest jedną z moich najulubieńszych pisarek.
Wieeelki plus za okładkę. Podobno nie powinno się oceniać książki po okładce, ale… Okładka „Bogusi…” jest przepiękna! Pełna ciepła i przykuwająca uwagę. Gdyby nie ona, kto wie, może nie poznałabym Kasi Michalak? A to byłaby przeogromna strata.
„Sklepik z niespodzianką. Bogusia” to historia dwudziestosześcioletniej dziewczyny – Warszawianki. Ma ona niezwykłych, kochanych rodziców oraz dom, do którego zawsze może wrócić i przyjmą ją z „otwartymi rękami”. Bogusia, wracając do swojego ukochanego domu z Holandii, natrafia na małą, nadmorską mieścinkę – Pogodną. Dziewczyna oczarowana niezwykłym urokiem tego miejsca, postanawia tam zostać i osiedlić się, przynajmniej na jakiś czas. I tak zaczyna się przygoda tej wrażliwej, dobrej i romantycznej kobiety. Bohaterka otwiera w Pogodnej własną działalność – sklepik ze ślicznymi bibelotami – „kurzołapkami”, który nazywa Sklepik z Niespodzianką. Lokal kusi miejscowych i turystów akwarelkami, aniołkami i pachnącą gorącą czekoladą…
Bogusia zawiera ciekawe znajomości i zaprzyjaźnia się z trzema interesującymi, sympatycznymi kobietami: energiczną i piękną radną Adelą, wrażliwą panią weterynarz Lidką i dobrą duszą miasteczka Stasią. Te cztery bohaterki pokazują jak potężna jest siła przyjaźni. Bohaterka poznaje też smak miłości, nie zawsze słodki…
Dużym atutem tej powieści są także barwne postacie zwierząt takie jak Piegusek czy Kot Adeli oraz… przepisy. Możemy razem z Bogusią piec smakołyki takie jak ptysie czy trójsernik i przygotowywać aromatyczną gorącą czekoladę.

Dokończenie na:
tulipanowo.blogspot.com