WNK
Załóż kontoZałóż konto Twój koszykTwój koszyk
Zaloguj się
Zapomniałem hasła

Szukaj

Danuta Wawiłow

1942-1999

Danuta Wawiłow
Autorka dziecięca, poetka, tłumaczka. Często pisali razem z nią mąż Oleg Usenko i córka Natalia Usenko. Wiedziała od zawsze, co będzie robić, kiedy dorośnie – w wieku ośmiu lat zaczęła prowadzić dziennik, który towarzyszył jej przez całe życie; założyła również specjalny zeszyt, w którym notowała tytuły swoich przyszłych książek. Do najbardziej znanych utworów Danuty Wawiłow należą Rupaki, Wędrówka, Bajka o stu królach Lulach, Strasznie ważna rzecz, Trójkątna Karolina, Szybko, a także książeczki wydane w serii Poczytaj mi, mamo, czyli m.in. Ten dziwny Eryk, Chcę mieć przyjaciela czy niezapomniane Daktyle. Pisarka w nadzwyczajny sposób rozumiała świat dzieci, ich poczucie humoru i emocje, traktowała swoich czytelników z szacunkiem i ogromną sympatią. Poruszała kwestie odrzucenia i nietolerancji, rywalizacji, niezrozumienia i osamotnienia. Jej utwory nierzadko mają realistyczne tło – w każdym podwórkowym trzepaku, wyprawie do lasu czy deszczowym widoku za oknem Danuta Wawiłow, podobnie jak jej bohaterowie, dostrzegała przygodę.
Tego twórcy:
Wierszykarnia